Film: Tabuenes andre ansikt (2008)
Film: Tabuenes andre ansikt (2008)
300.00 kr
En film om minoritetskvinner og seksualitet av Fakhra Salimi
Hvilket forhold har kvinner og jenter med minoritetsbakgrunn til sin egen kropp og seksualitet? Hvor viktig er ære og skam, dyd og frigjøring? Hvorfor velger noen jenter å vente, og andre å ha sex? Og hva svarer man når noen spør hvorfor du fremdeles er jomfru…?
Filmen Tabuenes andre ansikt av Fakhra Salimi om og med minoritetskvinner i Norge handler om deres tanker om kropp, seksualitet og relasjoner. Den tar et oppgjør både med kulturelle tabuer og med forestillingene om disse kvinnene som undertrykte og uten innflytelse over sine egne liv. I Tabuenes andre ansikt presenterer kvinnene selv sine historier.
Tabuenes andre ansikt viser at det finnes en hel verden av individuelle historier om hva det vil si å være minoritetskvinne, men samtidig en sterk felles plattform basert på det å leve med sine røtter i én kultur, og sine føtter i en annen.
Pris: kr. 300,– (DVD)
Les også: MiRA inspirerer NRK Migrapolis