Fra Tahrir plassen til terrorrammede Oslo: Nawal El-Saadawi i samtale med Fakhra Salimi
Torsdag 28. juli, kl. 19.00
Sted: Mela Talk, Ballroom (Vollgt. 11)
MiRA-Senteret, i samarbeid med Mela festivalen, har invitert den egyptiske forfatteren Nawal El-Saadawi til Norge. Torsdag 28. juli kan du komme og høre henne i samtale med Fakhra Salimi, leder av MiRA-Senteret, hvor de vil snakke om El- Sadaawis forfatterskap, Tahrir plassen, kvinnefrigjøring og revolusjon.
Nawal El-Saadawi er en levende legende blant dem som jobber for å bekjempe undertrykkelse og urettferdighet. Hun er lege, forfatter og en av grunnleggerne av den arabiske kvinnebevegelsen.
Fakhra Salimi er grunnlegger og leder for MiRA senteret. Salimi har bidratt til mange faglige publikasjoner, både skriftlige og visuelle, og har blant annet vunnet Ossietzky-prisen fra Norsk PEN for fremragende innsats for ytringsfriheten.
Kom og delta i samtalen torsdag, 28. juli kl. 19.00.